_

كانكس‌هاي كارگاهي دنياي ماموت

دنياي ماموت تجربه بهترين‌ها

_

کانکس کارگاهی يكي از ساده‌ترین کیوسک‌های پیش ساخته مي‌باشد و کاربرد آن در فضاهای ساخت و توسعه، راهسازی و کارگاه‌های ساختمانی است و عموما به منظور اسکان موقت و يا دائم نیروهای کاری از آن استفاده می‌شود. دو دليل اصلي استفاده از كانكس در پروژه‌های عمراني و ساختمانی عبارتند از :

1) اسكان دائم نيروهاي كاري به دليل دور بودن پروژه از محل زندگی، مانند : پروژه‌های راهسازی، سدسازی و … که خارج از شهر قرار دارند.
2) در هنگام ساخت و ساز ساختمان و آپارتمان‌ها که تا پیشرفت پروژه محلی به عنوان دفتر مهندسین و اتاق ناظر پروژه و همچنین اتاق‌هایي برای اسکان و استراحت پرسنل مورد نیاز است.

در هر کارگاه ساختمانی معمولا چند دستگاه کانکس کارگاهی با كاربري‌هاي مختلف وجود دارد که برخی از آنها برای اتاق استراحت کارگران، دفاتر مهندسین و برخی نیز برای ارائه خدمات مانند آبدارخانه و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معمولا قبل از شروع به انجام فعالیت در كارگاه ساختماني و یا تخریب‌، كانكس‌هاي كارگاهي که از نظر قیمت نیز مقرون بصرفه هستند، تهيه مي‌شوند و ممکن است متناسب با پیشرفت پروژه و اضافه شدن اکیپ‌های کاری، تعداد بیشتری از اين نوع كانكس‌ها خريداري و در محل پروژه استقرار يابد.

عموما بعد از به پایان رسیدن پروژه، كانكس‌هاي موجود را به عنوان کانکس کارکرده به همکاران و يا ديگر پیمانکاران مي فروشند و یا در محلی نگهداری کرده تا در پروژه‌های بعدی از آن‌ها مجددا استفاده کنند.

استفاده از کانکس کارگاهی ماموت در زمان تجهیز و يا برچیدن کارگاه های عمرانی دارای مزایای متعددي مي‌باشد که باعث شده است كانكس‌هاي ماموت به عنوان عضوی ثابت در عملیات‌هاي ساختمانی محسوب گردند. برخي از اين مزايا عبارتند از :

  • سرعت بالا در تجهیز كارگاه: به علت پیش ساخته بودن سرعت تجهیز کارگاه با کانکس بسیار بالاتر است.
  • قابلیت جابجایی: در هنگام پیش برد پروژه ممکن است بارها مجبور به تغییر مکان سازه‌های موقت و دفاتر مهندسین کارگاه شویم که این کار فقط با استفاده از سازه‌های پیش ساخته مقدور می‌باشد.
  • کاهش هزینه‌ها: ساخت سازه‌هايي با مصالح سنتي هميشه همراه با دستمزد بالا و زمان زياد همراه است و همچنين الزام به تخريب سازه موقت در مقابل قابلیت جابجايي يا فروش كانكس در پايان پروژه، باعث كاهش هزينه‌ها مي‌گردد.
  • جلوگیری از اتلاف انرژی: به علت استفاده از عایق بندی اصولی و استاندارد در جداره‌های سازه‌های پیش ساخته تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می‌شود.
  • زیبایی و کارآیی: سازه‌های موقتی که با مصالح بنایی معمولا ساخته می‌شوند، فاقد هرگونه تجهیزات و تزئینات بوده که در برخی موارد اصلا در حد استفاده به عنوان دفاتر مهندسین پروژه، مهندسين ناظر و یا میهمانان نيستند، در حالی که سازه‌های پیش ساخته معمولا از زیبایی بسیار زیادی در این مورد برخوردار می‌باشند.
  • قابلیت ضد زلزله بودن: از مزایای استفاده از کانکس کارگاهی مقاومت آن در برابر زلزله و حوادث طبیعی مي‌باشد که باعث می‌گردد پرسنلی که شب‌ها در محل کارگاه استراحت می‌کنند در امنیت قرار داشته باشند.
_

دنياي ماموت تجربه بهترين‌ها

_

در دنياي ماموت مشاوره، طراحي و امكان ساخت كانكس، مطابق با نياز مشتريان با كيفيتي بي نظير و استفاده از متريال و مصالح بسيار با كيفيت، اجراي دكوراسيون داخلي و بيروني شيك و لوكس فراهم است. مفتخر هستيم كه نام ماموت در ايران، تداعي كننده شركتي است كه سالهاست پيشگام در ساخت بهترين كانكس‌ها مي‌باشد.